HomeReligiaW Mińsku aresztowano alumna katolickiego seminarium duchownego

W Mińsku aresztowano alumna katolickiego seminarium duchownego

W środę, 31 maja, milicja zatrzymała  w Mińsku młodego kleryka  Władysława Bieładzieda.

Na chwilę obecną wiadomo, że Władysław znajduje się w  stołecznym areszcie na ulicy Akrestina, nie wiadomo o co jest oskarżony.

Władysław jest absolwentem Instytutu Teologii  Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, po ukończeniu którego został alumnem seminarium rzymskokatolickiego, z którego ramienia odbywał staż w mińskiej katedrze pw.  Najświętszej Marii Panny

O zatrzymaniu kleryka poinformował  białoruski chrześcijański kanał w Telegramie „Chrześcijańska Wizja”.

Zatrzymanie kleryka Władysława Bieładzieda jest kolejnym  przypadkiem aresztowania katolickiego duchownego przez władze białoruskie.

Zupełnie niedawno, w czwartek 25 maja, w diecezji witebskiej zostali aresztowani trzej księża: proboszcz grekokatolickiej parafii w Połocku, ojciec Aleksander Szewcow, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miorach, ksiądz Andrej Kulik oraz proboszcz parafii Matki Boskiej Szkaplernej w Idołcie (rejon miorski) Wiaczesław Adamowicz.

Nazajutrz po aresztowaniu ojciec Aleksander Szewcow został skazany  przez sąd w Połocku na 15 dni pobytu w areszcie za „rozpowszechnianie materiałów ekstremistycznych”, czyli za udostępnianie opozycyjnych treści w mediach społecznościowych.

Dzisiaj 15-dniowa kara aresztu została wydłużona dla grekokatolickiego duchownego o kolejne 30 dni.

 Znadniemna.pl na podstawie Churchby.info, na zdjęciu: kleryk Władysław Bieładzied, fot.: t.me/christianvision

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content