HomePoszukujemyPoszukujemy informacji o urodzonym w Grodnie Czesławie Czapówie

Poszukujemy informacji o urodzonym w Grodnie Czesławie Czapówie

Na prośbę naszej Czytelniczki Anety Skuzy zwracamy się do Państwa z zapytaniem o pomoc w odnalezieniu informacji o urodzonym w Grodnie w 1925 roku wykładowcy  Uniwersytetu Warszawskiego twórcy warszawskiej szkoły resocjalizacji oraz Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Czesławie Czapówie.

Oto co o grodnianinie wiadomo pani Annie, szukającej  informacji o nim:

Czesław Czapów urodził się 25.10.1925r. w Grodnie. Zmarł 27.03.1980r. w Warszawie.

Szukam przede wszystkim informacji, kiedy Czesław Czapów opuścił Grodno – być może ta informacja odnajdzie się w archiwum Urzędu Miasta (meldunki) – gdzie był zameldowany i do kiedy jako dziecko?

Jednocześnie przesyłam dane rodziców:

Wiem, że ojciec Czesława – Benedykt Czapów (syn Benedykta) urodził się 18.02.1894r. w Pilwiszkach. Są to tereny Litwy Kowieńskiej. Miał wykształcenie wyższe – inżynier. Zmarł już w Kielcach. Był żonaty z Lidią z domu Hlebowicz – nie wiem kiedy się ożenił. Wiem, że się rozwiedli – ale nie znam daty. No i kiedy opuścili Grodno?

Wiadomo natomiast, że w 1940 r. Czesław Czapów wraz z ojcem miał już meldunek w Sandomierzu.

Jednocześnie nadmieniam, iż ciotką Czesława Czapówa była znana przed II wojną światową w Grodnie Wiktoria Czapów – Dyrektor Seminarium Pedagogicznego.

Proszę o pomoc, może ktoś z Państwa pamięta historię tej rodziny.

Mój adres e-mail [email protected]

Dziękuję za jakąkolwiek informację!

Znadniemna.pl na prośbę Anety Skuzy, ilustracja: wizerunek Prof. Czesława Czapówa utworzony akwarelą na podstawie miniatury zdjęcia E. Ciołka, które zamieszczono w książce „Czesław Czapów 1925-1980. Świadectwa trzech pokoleń”, pod. red. W. Kaczyńskiej, Warszawa 2003, s. 387., Źródło: Wikipedia.org

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content