HomeSpołeczeństwoNowe biuro Biełsat TV będzie nadawać z Kijowa

Nowe biuro Biełsat TV będzie nadawać z Kijowa

Wczoraj, 27 kwietnia, zostało otwarte nowe biuro telewizji Biełsat w stolicy Ukrainy. Programy Biełsat TV tworzą białoruscy dziennikarze. W Ukrainie kanał można oglądać za pośrednictwem większości sieci kablowych, w Polsce transmituje go około 20 proc. kablówek. Biełsat nie jest odbierany na Białorusi i jest zakazany przez tamtejsze władze. Kanał zaczął działać w 2007 roku.

Podczas uroczystego otwarcia przemawiali między innymi prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, Alaksiej Dzikawicki, wicedyrektor TV Biełsat oraz ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki.

– Obiektywna wiedza o Ukrainie jest dziś szalenie istotna. W tej chwili trwa pewnego rodzaju wojna informacyjna i my, w jakimś sensie musimy w niej uczestniczyć, nie ma innego wyjścia. Informacja jest używana jako broń. Tak jak broń, która zabija, jest też broń, którą jest informacja – powiedziała dyrektor Biełsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy podczas inauguracji biura Biełsatu w Kijowie.

Biełsat TV podlega pod TVP S.A. Kanał jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, przy udziale międzynarodowych darczyńców, takich jak SIDA (szwedzka rządowa agencja współpracy na rzecz rozwoju), Nordycka Rada Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii, Holandii, Kanady, Litwy, a także rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Departament Stanu USA.

Biełsat TV poza językiem białoruskim, polskim i angielskim ma także spory segment informacji w języku rosyjskim, którą również odbiera widownia w Rosji.

Znadniemna.pl/Na zdjęciu: Nowe biuro Telewizji Biełsat w Kijowie, fot.: belsat.eu

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content