HomeSport„Polacy z Białorusi” z medalami III Polonijnych Mistrzostw w Narciarstwie Biegowym

„Polacy z Białorusi” z medalami III Polonijnych Mistrzostw w Narciarstwie Biegowym

Pięć krążków: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe, wywalczyła drużyna z Białorusi na III Polonijnych Mistrzostwach w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w miejscowości Ptaszkowa (Małopolska). Ekipa narciarzy zza wschodniej granicy Polski wystartowała w zawodach pod nazwą „Polacy z Białorusi”.

Ogółem na III Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym przybyło około stu zawodników, reprezentujących środowiska Polaków, mieszkających w różnych krajach Europy. Najliczniej były reprezentowane Czechy, Litwa oraz Białoruś. Organizatorzy zawodów – Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” – dopuścili do udziału w nich także biegaczy z regionu sądeckiego i limanowskiego (województwo małopolskie).

Medale zostały rozegrane na dystansach 2 oraz 3 kilometrów w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii „juniorów” oraz „juniorów młodszych” nie mieli sobie równych, zdobywając wszystkie miejsca na podium, młodzi sportowcy z Litwy. „Polacy z Białorusi”, a właściwie „Polki z Białorusi” zdominowały natomiast kategorię seniorską. Wśród zawodniczek w wieku do lat 40. na podium znalazły się: Swietłana Kostyko („złoto”), Suszynska Olga („srebro”) oraz Adriana Głuchowska („brąz”).

W tej samej kategorii wiekowej sukces odniósł także „Polak z Białorusi” Anatol Kostyko. W zaciętej rywalizacji z rodakami z Litwy Anatolowi udało się  wywalczyć III miejsce.

Z medalem III Polonijnych Mistrzostw w Narciarstwie Biegowym zakończyła zawody także startująca w kategorii „Masters” kapitan drużyny „Polacy z Białorusi” Irena Głuchowska. Zdobyła ona „złoto” na dystansie 2 kilometrów.

Znadniemna.pl na podst. wspolnotapolska.org.pl/rdn.pl, na zdjęciu: podium zajęte przez „Polki z Białorusi” w kategorii wiekowej do 40 lat, fot.: rdn.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content