HomeHistoria„Paweł Edmund Strzelecki – podróżnik, badacz, filantrop” – Konkurs Polonii australijskiej dla Polonii świata

„Paweł Edmund Strzelecki – podróżnik, badacz, filantrop” – Konkurs Polonii australijskiej dla Polonii świata

Australijskie organizacje Dział Szkolny Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii, Polskie Towarzystwo Edukacyjne w Wiktorii i Polskie Biuro Opieki Społecznej „PolCare” zapraszają dzieci (5–11 lat) i młodzież (11–18 lat) polskiego pochodzenia,  mieszkających poza granicami Polski, do udziału w konkursie „Paweł Edmund Strzelecki – podróżnik, badacz, filantrop”.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o postaci i dokonaniach Pawła Edmunda Strzeleckiego. Rozwijanie zainteresowania historią Polski i innych krajów, które Strzelecki odwiedzał lub w których mieszkał. Rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania dzieci i młodzieży oraz umiejętności prezentowania przez nich posiadanej wiedzy i refleksji.

Szczegóły organizacyjne zawarte są w regulaminie konkursu, który wraz z kartą zgłoszeniową oraz literaturą źródłową znajdziecie Państwo w załącznikach do niniejszej publikacji.

Informacje o konkursie dostępne są także na Portalu Polonii w Wiktorii w zakładce „Konkursy”.

Termin nadsyłania prac mija 14 sierpnia 2023.

Załączniki do pobrania:

Regulamin Konkursu (pdf)

Karta zgłoszenia Uczestnika (word)

Literatura źródłowa (pdf)

Justyna Tarnowska, Community Engagement Officer at Polish Community Care Services Inc. ‘Portal Polonii w Wiktorii’ , Editor

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content