HomeSportPolak z Białorusi – Polonijnym Sportowcem Roku 2022!

Polak z Białorusi – Polonijnym Sportowcem Roku 2022!

Andrzej Dziedziewicz, wieloletni działacz Związku Polaków na Białorusi i działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, dzisiaj, 7 grudnia, otrzymał statuetkę Polonijnego Sportowca Roku 2022.  Jest to nagroda przyznawana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Polski Komitet Olimpijski „Za zasługi dla sportu polonijnego”.

Uroczystość wręczania statuetek osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój sportu polonijnego na świecie odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Andrzej Dziedziewicz został odznaczony za wybitne osiągnięcia w Nordic Walking, dyscypliny popularnej na całym świecie wśród ludzi w różnym wieku i kondycji fizycznej.

Andrzej Dziedziewicz (drugi od lewej) ze statuetką i Dyplomem Polonijnego Sportowca Roku 2022, screenshot z transmisji uroczystości na Facebook.com/Wspolnota.Polska

Wielokrotny mistrz Białorusi, Polski i Europy w czerwcu bieżącego roku sięgnął po najcenniejsze  trofeum na dystansie 10 kilometrów  podczas II Mistrzostw Świata w Nordic Walking, które gościła gmina Choczewo w województwie pomorskim na północy Polski.

Polak z Białorusi jest nie tylko wybitnym atletą, lecz także uznanym popularyzatorem Nordic Walking i zdrowego trybu życia na Białorusi, w Polsce oraz wśród światowej Polonii. Właśnie to zostało docenione przez Jury Konkursu „Za zasługi dla sportu polonijnego”, który organizuje  co roku Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Polski Komitet Olimpijski.

 Znadniemna.pl na podstawie Facebook.com/Wspolnota.Polska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content