HomeBiałoruśŻona więźnia politycznego wydała kalendarz z rysunkami białoruskich świątyń jego autorstwa

Żona więźnia politycznego wydała kalendarz z rysunkami białoruskich świątyń jego autorstwa

Chodzi o rysunki białoruskiego polityka, lidera niezarejestrowanej partii opozycyjnej Białoruska Chrześcijańska Demokracja Pawła Siewiarynca, który jest więźniem politycznym, skazanym przez reżim Łukaszenki na 7 lat pozbawienia wolności. Paweł Siewiaryniec koresponduje z więzienia z synkiem Franciszkiem, któremu w listach wysyła między innymi rysunki, znajdujących się na Białorusi świątyń chrześcijańskich.

Paweł Siewiaryniec jest chrześcijaninem wyznania prawosławnego. A jego żona Olga jest katoliczką i to ona właśnie z rysunków swojego męża rysowanych dla ich synka Franciszka ułożyła kalendarz, który ukazał się ograniczonym nakładem i na który złożyły się rysunki Pawła Siewiaryńca z wizerunkami znajdujących się na Białorusi świątyń chrześcijańskich – zarówno prawosławnych, jak też katolickich z cytatami na każdy miesiąc roku.

Rysunki Pawła Siewiarynca i kalendarz z jego pracami, fot.: Kroplia.by

W kalendarzu można podziwiać kształty kościołów i cerkwi z Grodna, Nieświeża, Mińska, Synkowicz, Murowanki, Postaw, Mohylewa, Sarji, Słóbódki, Stołowicz oraz Brześcia.

Kalendarz nosi nazwę „Białoruś to świętość” i jest do nabycia tylko w Internecie. Zainteresowanych zapraszamy TUTAJ.

Znadniemna.pl na podstawie Kroplia.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content