HomeBiałoruśDyplomaci nawiedzają polskie groby na Białorusi

Dyplomaci nawiedzają polskie groby na Białorusi

W uroczystość Wszystkich Świętych a także z okazji Dnia Zadusznego polscy dyplomaci na Białorusi odwiedzają polskie groby w różnych częściach kraju.

Charge d’affaires RP w Mińsku Marcin Wojciechowski na Cmentarzu Kalwaryjskim w Mińsku

Niektóre z wizyt na polskich nekropoliach wojennych, pojedynczych grobach poległych żołnierzy oraz zasłużonych cywilów, współpracownicy dyplomaci dokumentują w resortowych mediach społecznościowych.

Dyplomaci państw zachodnich, w tym polski chargé d’affaires Marcin Wojciechowski, uczcili pamięć ofiar represji stalinowskich w Kuropatach pod Mińskiem

W ich opinii pielęgnowanie w obcym kraju polskiej tradycji, związanej z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, jest możliwe dzięki współpracy z miejscowymi Polakami.

Potwierdzają to słowa charge d’affaires RP w Mińsku Marcina Wojciechowskiego, który złożył podziękowania miejscowej ludności za pomoc w dbaniu o miejsca polskiej pamięci narodowej na Białorusi.

„Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają, by pamięć o przeszłości nie umarła. Dopóki pamiętamy o zmarłych, oni żyją w naszych sercach!” – napisał dyplomata na Twitterze.

Znadniemna.pl na podstawie twitter.com/plinbelarus

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content