HomeSportReprezentanci Białorusi w elicie polonijnego golfu!

Reprezentanci Białorusi w elicie polonijnego golfu!

Miejsca na podium wśród zawodników polonijnych wywalczyli reprezentanci Białorusi w kategorii kobiet oraz mężczyzn podczas I Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Golfowego. Zawody odbyły się w dniach 21 – 24 października na Pomorzu na polach golfowych specjalistycznego ośrodka w Tokarach niedaleko Trójmiasta.

Organizatorami pierwszych zawodów mających na celu popularyzację wśród Polonii dyscypliny sportowej, popularnej na całym świecie i wciąż uważanej za elitarną, było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, które w premierowym przedsięwzięciu sportowym wspierała Akademia Marynarki Wojennej, będąca gospodarzem ośrodka goszczącego turniej.

Wśród uczestników pierwszej edycji Międzynarodowego Polonijnego turnieju Golfowego nie zabrakło reprezentantów z Białorusi. Zaskakuje, ale też cieszy, że nasi ziomkowie potrafili skutecznie walczyć o najwyższe miejsca w zawodach z doświadczonymi golfistami z krajów Zachodu.

Jak informuje Polonijna Agencja Informacyjna, sprawująca nad turniejem patronat medialny, Białoruska drużyna najlepiej się spisała w KATEGORII POLONIJNEJ KOBIETY.

Nasze reprezentantki nie pozostawiły szans na zdobycie miejsc na turniejowym podium koleżankom z innych krajów świata.

Oto jak wyglądała końcowa klasyfikacja w kategorii pań:

I miejsce – Maryna Kazakevich /Białoruś/

II miejsce – Irena Gluchowska /Białoruś/

III miejsce – Alena Kupryienka /Białoruś/

Bardziej wyrównana, jeśli chodzi o rywalizację między krajami, okazała się walka o miejsca na podium wśród panów. Również tutaj jednak najniższy stopień podium zajął, nieco równoważąc dominację Polonii Austrii, reprezentant Białorusi:

KATEGORIA POLONIA MĘŻCZYŹNI:

I miejsce – Włodzimierz Siudek /Austria/

II miejsce – Sławomir Siudek /Austria/

III miejsce – Ihar Melnikau /Białoruś/

Znadniemna.pl na podstawie wspolnotapolska.org.pl Na zdjęciu: reprezentantki Białorusi z wywalczonymi trofeami, fot.: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content