HomeReligiaPilne! Ks. Władysław Zawalniuk zaprasza na modlitwę pożegnalną z Czerwonym Kościołem

Pilne! Ks. Władysław Zawalniuk zaprasza na modlitwę pożegnalną z Czerwonym Kościołem

Wiadomość o zaproszeniu, które skierował ksiądz Władysław Zawalniuk, proboszcz parafii pw. Św. Szymona i Heleny w Mińsku, do wiernych pragnących pożegnać się ze swoim kościołem parafialnym publikuje na Telegramie kanał „Chrześcijańska Wizja”.

Według „Chrześcijańskiej Wizji” pożegnalne nabożeństwo odbędzie się jeszcze dzisiaj wieczorem o godzinie 19:00 mińskiego czasu w Domu Parafialnym parafii pw. Św. Szymona i Heleny.

We wpisie czytamy, że 12 października, czyli dzisiaj, upływa termin ultimatum, dotyczącego wyprowadzenia się parafii ze świątyni oraz z zabudowań wokół niego.

Dzisiaj  parafię św. Szymona i Heleny w Mińsku odwiedzili hierarchowie Kościoła Katolickiego na Białorusi – emerytowany metropolita mińsko-mohylewski,  ksiądz arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz oraz ksiądz biskup Kazimierz Wielkosielec .

Według świadków wizyty hierarchów emerytowany metropolita arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz podczas wizytacji parafii nie mógł powstrzymać łez z powodu bezsilności wobec zaistniałej wokół świątyni sytuacji.

Znadniemna.pl za t.me/christianvision

Najnowsze komentarze

  • Kamienie wołać będą!

Skomentuj

Skip to content