HomeBiałoruśPolskie MSZ ostrzega obywateli polskich na Białorusi: „Ewakuacja może okazać się niemożliwa”

Polskie MSZ ostrzega obywateli polskich na Białorusi: „Ewakuacja może okazać się niemożliwa”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wydało oświadczenie, w którym odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Republiki Białorusi. „Obywatelom RP pozostającym na terytorium Republiki Białorusi rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami” – czytamy w oświadczeniu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w poniedziałek wydało oświadczenie w sprawie wyjazdów Polaków na Białoruś. „Ze względu na wzrost napięcia, wydarzenia wojenne w regionie, a także powtarzające się przypadki aresztowań obywateli polskich Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Republiki Białorusi. W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa” – czytamy na stronie MSZ.

Polacy, którzy przebywają na Białorusi, powinni z niej wyjechać – przekonuje ministerstwo. Przypomina przy tym, że obecnie działają dwa przejścia graniczne z Polską dla ruchu osobowego: Bobrowniki-Berestowica oraz Terespol-Brześć.

„Osoby przebywające w Białorusi powinny bezwzględnie: zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz na bieżąco śledzić informacje MSZ na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych” – przestrzega MSZ.

 Znadniemna.pl za Gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content