HomeBiałoruśTo już pewne – „Polska Macierz Szkolna” zlikwidowana!

To już pewne – „Polska Macierz Szkolna” zlikwidowana!

Sąd Najwyższy Republiki Białorusi podjął decyzję o likwidacji Zjednoczenia Społecznego „Polska Macierz Szkolna”. Do „zabójstwa” jednej z najstarszych na Białorusi organizacji polskich reżimowemu sądowi wystarczyło jednego (!) posiedzenia.

O likwidacji ZS „Polska Macierz Szkolna”, która cztery lata temu obchodziła stulecie założenia organizacji o takiej nazwie w Grodnie, redaktorzy strony internetowej organizacji informują za pomocą poniższego komunikatu:

Komunikat o zawieszeniu działalności strony pmsgrodno.org w związku z likwidacją ZS „Polska Macierz Szkolna”, screen: pmsgrodno.org

Wynika z niego, że zawieszeniu uległa też działalność strony internetowej pmsgrodno.org 

Zawieszenie działalności strony internetowej Zjednoczenia Społecznego „Polska Macierz Szkolna” oznacza, że  nasz portal Znadniemna.pl, dostępny obecnie pod adresem „lustrzanym” glosznadniemna.pl, stał się ostatnim niezależnym głosem Polaków z Białorusi w sieci globalnej. Ta, smutna dla nas okoliczność, zobowiązuje nas do dalszego informowania o sytuacji polskiej mniejszości narodowej na Białorusi nie zważając na przynależność organizacyjną działających na Białorusi środowisk polskich i osobnych działaczy z wyjątkiem, rzecz jasna współpracowników antypolskiego reżimu ze Związku Polaków na Białorusi, kierowanego przez pachołka „russkiego miru” Łukaszenki i Putina – Aleksandra Songina.

W związku z powyższym prosimy Państwa  do przesyłania do redakcji Znadniemna.pl wiadomości z Białorusi, które wydają się Państwu istotne z punktu widzenia Polaków na Białorusi, a także Rodaków w Polsce i na całym świecie. Wiadomości prosimy wysyłać zarówno za pomocą pozostawiania komentarzy pod tym oraz innymi wpisami na naszym portalu, jak też drogą mailową. Zgłoszenia, dotyczące ważnych, nurtujących Polaków na Białorusi, tematów przyjmujemy pod adresem e-mailowym: [email protected].

Pozostawajmy w kontakcie nawet w obliczu, a może właśnie z powodu, wrogich nam działań, jakimi jest antypolska polityka dyktatorskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki!

 Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Brak słów…
    Jestem z Wami! Pozdrawiam z Krakowa!
    Nurtujący temat: los cmentarzy, los Polonii.

Skomentuj

Skip to content