HomeSpołeczeństwoLekarzom z Białorusi jeszcze bardziej ułatwią procedurę zawodowej adaptacji w Polsce

Lekarzom z Białorusi jeszcze bardziej ułatwią procedurę zawodowej adaptacji w Polsce

Na dzień dzisiejszy już 795-ciu medykom z Białorusi udało się otrzymać pozwolenie na pracę w Polsce.

Minister zdrowia RP Adam Niedzielski zapewnił liderkę białoruskiej opozycji Swietłanę Cichanouską podczas jej pobytu w Warszawie, że procedura otrzymania pozwolenia na pracę dla lekarzy z Białorusi stanie się jeszcze prostsza, niż jest obecnie.

Uproszczony schemat uzyskania pozwoleń na praktykę lekarską dla specjalistów z Białorusi resort zdrowia ma przedstawić już w najbliższych tygodniach.

Potrzeba uproszczenia procedury weryfikacji kwalifikacji medycznych specjalistów z Białorusi tłumaczy się tym, że uczelnie białoruskie, które ci specjaliści ukończyli, świadomie nie udostępniają dokumentów, które potwierdzają odbyte przez medyków kursy i szkolenia medyczne oraz blokują przepływ wszelkiej informacji na temat lekarzy i personelu medycznego, szukającego schronienie przed represjami w Polsce.

Minister Niedszielski zapewnił Swietłanę Cichanouską, że o wszelkich zmianach w interesującym białoruskich medyków zakresie będzie na bieżąco informowana zrzeszająca ich organizacja, czyli Fundacja Medycznej Solidarności Białorusi.

 Znadniemna.pl na podstawie tsikhanouskaya.org

.

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content