HomeBiałoruśŁukaszenka chce dostarczyć rakiety rosyjskim zbrodniarzom na Ukrainę

Łukaszenka chce dostarczyć rakiety rosyjskim zbrodniarzom na Ukrainę

Reżim Aleksandra Łukaszenki zgodził się na przewiezienie białoruską koleją rakiet dla rosyjskich zbrodniarzy wojennych, atakujących cywilne cele na Ukrainie – informuje agencja Interfax-Ukraina, powołując się na ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji.

Według agencji transport rakiet jest organizowany z rażącymi naruszeniami zasad bezpieczeństwa, co może doprowadzić do eksplozji wybuchowego ładunku i spowodować liczne ofiary. Chodzi mianowicie o to, że pociski rakietowe planuje się przewozić w półotwartych wagonach, a same rakiety i części do nich mają nie mieć odpowiedniego oznakowania. „W taki sposób mają być przewiezione przez terytorium Białorusi podstawowe części składowe rakiet Toczka-U, pociski odrzutowe do wyrzutni „Grad”, „Smiercz”, pociski quasibalistyczne i skrzydlate rakiety do „Iskanderów” – informuje Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji.

Według Centrum oprócz groźby detonacji, transportowi rakiet mogą zagrażać działania dywersyjne na kolei ze strony białoruskich patriotów, potępiających udział reżimu Łukaszenki w agresji putinowskiej Rosji przeciwko Ukrainie.

„W takich warunkach pracownicy kolei masowo odmawiają pracy. Społeczeństwo białoruskie powinno  żądać od władz zakazu przemieszczania przez Republikę Białoruś  wojennych pociągów z bronią. Przewoźnicy rosyjskiej amunicji stają się wspólnikami zbrodniarzy”, – podkreśla ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji.

Znadniemna.pl za Interfax.com.ua

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content