HomeBiałoruśKalendarz na 2022 rok – pamiętajmy o naszych Bohaterach!

Kalendarz na 2022 rok – pamiętajmy o naszych Bohaterach!

Szanowni Czytelnicy! Odchodzący 2021 rok okazał się niezwykle trudny i obfity w nieszczęścia, które spotkały na Białorusi tysiące ludzi. Wyjątkiem nie stała się też nasza polska społeczność, której liderzy – prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys i jej kolega z Zarządu Głównego ZPB Andrzej Poczobut – od marca, czyli już od ponad dziewięciu miesięcy, są więzieni przez reżim Łukaszenki tylko za to, że są Polakami i nie boją się manifestowania swojej narodowej tożsamości.

Niestety nie wiemy, jak długo potrwa na Białorusi sytuacja tłumienia każdej aktywności  społecznej , uznawanej przez dyktatora za zagrożenie dla jego niepodzielnej władzy. Nie wiemy też, jak dużo czasu spędzą w więzieniu nasi koledzy. Ufając w to, że opresyjny reżim padnie jak najszybciej i wszyscy niesprawiedliwie więzieni odzyskają wolność, zamiast życzeń noworocznych przygotowaliśmy dla Państwa kalendarz na nadchodzący 2022 rok z podobiznami oraz notkami biograficznymi naszych cierpiących za nas wszystkich Kolegów – Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta.

Kalendarz można pobrać w pliku PDF pod NINIEJSZYM LINKIEM, wydrukować i zamieścić w widocznym miejscu, aby przypominał o naszych Bohaterach!

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content