HomeKultura„Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi” – 4. edycja akcji Radia Białystok i „Wspólnoty Polskiej”

„Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi” – 4. edycja akcji Radia Białystok i „Wspólnoty Polskiej”

Już po raz czwarty Polskie Radio Białystok i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” organizują aukcję prac, z której dochód przeznaczony zostanie na przygotowanie świątecznych paczek dla polskich dzieci na Białorusi. W tym roku licytacja  na antenie Polskiego Radia Białystok odbędzie się w dniach od 20 do 23 grudnia. Po raz pierwszy w historii akcji w licytacji obrazów nie weźmie udziału pomysłodawczyni akcji – więziona przez reżim Łukaszenki prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys

Zgodnie z  czteroletnią już tradycją, w okresie przedświątecznym Polskie Radio Białystok zaprasza swoich słuchaczy do licytacji prac malarzy, zrzeszonych w działającym przy Związku Polaków na Białorusi Towarzystwie Plastyków Polskich.

Za zebrane w ten sposób pieniądze „Wspólnota Polska” kupi podarunki gwiazdkowe dla dzieci członków Związku Polaków na Białorusi. W tym roku akcja ma szczególny charakter ze względu na represje reżimu Aleksandra Łukaszenki wobec polskiej mniejszości, a zwłaszcza aresztowanie Andżeliki Borys, która od lat osobiście licytowała obrazy polskich malarzy z Białorusi na antenie Polskiego Radia Białystok.

O szczegółach tegorocznej edycji  akcji „Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi” i przygotowywanych do licytacji obrazach przeczytasz TUTAJ.

Znadniemna.pl za radio.bialystok.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content