HomeSpołeczeństwoPrzyjdź na ósmą miesięcznicę uwięzienia Borys i Poczobuta w Białymstoku i Sopocie

Przyjdź na ósmą miesięcznicę uwięzienia Borys i Poczobuta w Białymstoku i Sopocie

Już dzisiaj w stolicy Podlasia odbędzie się comiesięczna pikieta, przypominająca o losie liderów polskiej mniejszości narodowej na Białorusi – prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i jej kolegi z Zarządu Głównego ZPB Andrzeja Poczobuta, uwięzionych  przez reżim dyktatorski Aleksandra Łukaszenki. W niedzielę, 28 listopada, o uwięzionych Polakach będą wspominać także w Sopocie.

W Białymstoku pikieta z okazji upłynięcia ośmiu miesięcy od momentu uwięzienia Borys i Poczobuta przez reżim Łukaszenki zostanie połączona z akcją pisania listów i kartek do uwięzionych Polaków i innych więźniów politycznych na Białorusi, których liczba sięga już prawie 900 osób.

W Białymstoku obchody ósmej miesięcznicy uwięzienia liderów polskiej mniejszości narodowej na Białorusi rozpoczną się o godzinie 18:00 w skwerze przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki.

Kolejną miesięcznicę uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta tradycyjnie będą obchodzić także w Trójmieście. Tutaj o uwięzionych przez Łukaszenkę Polakach przypomną przy okazji otwarcia plenerowej wystawy pt. „Dziadek w polskim mundurze”, autorstwa redaktorów mediów ZPB Iness Todryk-Pisalnik i Andrzeja Pisalnika.

Plansza z wystawy "Dziadek w polskim mundurze", poświęcona prześladowanym Polakom

W Trójmieście wernisaż wystawy, połączony z ósmą miesięcznicą uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta odbędzie się w niedzielę, 28 listopada, na Placu Zdrojowym w Sopocie o godzinie 13:00.

Oba wydarzenia są organizowane przez działaczy Związku Polaków na Białorusi, przebywających obecnie w Polsce ze względu na prześladowania polskiej mniejszości narodowej na Białorusi przez zbrodniczy reżim Aleksandra Łukaszenki.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content