HomeBiałoruśPrawosławni przywódcy opinii potępili atak propagandowy na Kościół Katolicki

Prawosławni przywódcy opinii potępili atak propagandowy na Kościół Katolicki

Białoruscy księża prawosławni, uchodzący za przywódców opinii wśród internautów, będących wyznawcami prawosławia, krytycznie ocenili kontrowersyjną publikację w państwowej gazecie „Mińska prauda”, która zaatakowała duchowieństwo Kościoła Katolickiego, bezczeszcząc przy okazji krzyż chrześcijański i przedstawiając ten symbol wiary w kształcie faszystowskiej swastyki.

„Karykatura „Mińskiej praudy”, zaskoczyła bardzo nieprzyjemnie.  Święty Krzyż Chrystusowy nie powinien być obiektem do karykaturalnych, obraźliwych przeobrażeń. Jak można było w sposób karykaturalny przedstawić duchownych, którzy zostali spaleni żywcem przez faszystów?! (karykatura przedstawia m.in. błogosławionych księży katolickich z Rosicy, którzy podczas II wojny światowej zostali spaleni przez niemieckich faszystów w stodole wraz ze swoimi wiernymi –red.) Bardzo ciężko jest z tego powodu” – komentuje incydent  dla portalu Telegraf.by  protojerej Georgij Roj, proboszcz prawosławnej parafii w podgrodzieńskiej Kwasówce, a do niedawna – proboszcz prawosławnej katedry w Grodnie.

Karykatura, przedstawiająca w negatywnym świetle katolickich księży, nie budzi zachwytu także u byłego rzecznika Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej, protojereja Sergija Lepina: „Beztalencie, brak taktu, głupota  i brak gustu”.

Znadniemna.pl za  Telegraf.by/Krynica.info, Na zdjęciach: protojerej Sergij Lepin i protojerej Georgij Roj, fot.: Telegraf.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content