HomeBiałoruśPILNE: Milicja weszła do biura Związku Polaków na Białorusi!

PILNE: Milicja weszła do biura Związku Polaków na Białorusi!

Dzisiaj rano milicja Grodna wkroczyła do biura Związku Polaków na Białorusi, w którym odbywało się organizacyjne spotkanie pedagogów z działających przy ZPB ośrodków nauczania języka polskiego z okazji zbliżającego się roku szkolnego.

Działaczka Związku Polaków na Białorusi Danuta Karpowicz poinformowała na facebooku, że przybyli na spotkanie nauczycielskie funkcjonariusze milicji oznajmili, iż otrzymali anonimową wiadomość o przeprowadzanym w siedzibie ZPB „nielegalnym zgromadzeniu”.

Jak wynika z informacji, przekazanych nam przez uczestników spotkania nauczycieli przybyli na nie milicjanci spisali dane wszystkich osób, znajdujących się w pomieszczeniu siedziby ZPB i opuścili miejsce spotkania pedagogów.

Nie wiadomo, czy skutkiem wizyty milicjantów w siedzibie ZPB w Grodnie będzie wzywanie na milicję pedagogów, spisanych podczas nauczycielskiego spotkania. Nie wiemy także, czy spotkanie nauczycieli rzeczywiście zostanie przez milicję uznane za nielegalne zgromadzenie, a jego organizatorzy i uczestnicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • KGB,żeby nie powtórzyli tylko operacji z lat 30-tych ZSRR.Putin wzoruje się na Stalinie. jeszcze tylko nie morduje oficjalnie ,na razie więzi Polakow.Czy doczekam czasow ,że odpłacimy im za te zbrodnie?

Skomentuj

Skip to content