HomeHistoriaDuchowe Powstanie

Duchowe Powstanie

„Nie możemy przejść obojętnie wobec wydarzeń sprzed 70 lat, które ukazały głębię miłości do Ojczyzny naszych Rodaków, zdolność do poświęcenia w obronie jej niepodległości i niezależności, męstwo i heroizm mieszkańców Warszawy”.

duchowe-powstanie-warszawskie_1

Warszawscy karmelici zachęcają, by uczcić 70. rocznicę Powstania Warszawskiego modlitwą różańcową za Ojczyznę przez kolejne 63 dni, począwszy od 1 sierpnia.

W apelu wystosowanym w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego biskup polowy Józef Guzdek podkreśla, że mieszkańcy Stolicy zapłacili wielką cenę, dając świadectwo męstwa, odwagi, cierpliwości i ofiarności na rzecz Ojczyzny.

duchowe-powstanie2-warszawskie_1

1 sierpnia o godz. 17.00 Warszawa na moment zatrzyma się, by upamiętnić 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren z budynków publicznych instytucji i dźwięk dzwonów z kościołów przypomną chwilę rozpoczęcia powstańczego zrywu.

W niedzielę, 3 sierpnia, o godz. 18.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie odprawiona Msza św. z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Koordynatorem inicjatywy „Duchowe Powstanie” jest o. Jarosław Maria Górka OCD. Zachęca, by tam, gdzie to możliwe, 1 sierpnia o godz. 17.00 odmówić różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

Możesz również dołączyć do facebookowej społeczności „Duchowego Powstania”

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content