HomeReligiaBędzie nowy kościół w Grodnie

Będzie nowy kościół w Grodnie

Po ponad roku starań wierni z katolickiej parafii pw. Ducha Świętego w nowo powstającej grodzieńskiej dzielnicy Alszanka uzyskali od władz miasta wstępną zgodę na budowę świątyni.

Ostateczna decyzja ma zapaść po 18 sierpnia, kiedy kierowane do władz Grodna od ponad roku wnioski wiernych zostaną rozpatrzone przez obwodową radę zagospodarowania przestrzennego i architektury – informuje państwowa agencja informacyjna BiełTA.

kapliczka

Katolicy z Alszanki modlą się pod otwartym niebem, fot.: vgr.by

Jak już pisaliśmy parafia pw. Ducha Świętego w Alszance liczy około dwa i pół tysiąca wiernych, z których ponad 500 to są dzieci. Od ponad roku katolicy z Alszanki zmuszeni są uczestniczyć w nabożeństwach pod otwartym niebem, przy wybudowanej przez wiernych niedużej kapliczce. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego Grodna już w najbliższym czasie kapliczka zostanie zburzona, gdyż w miejscu, gdzie stoi, zostanie wybudowana sześciopasmowa droga samochodowa. Plac budowy przyszłej świątyni to 800 m. kw. na zabudowanym domami jednorodzinnymi terenie. Jak twierdzą władze Grodna na tym placu katolicy będą mogli zbudować kościół zajmujący przestrzeń nawet ponad 8,2 tysięcy metrów sześciennych.

Modlitwa przy kapliczce w Alszance, fot.: vgr.by

Modlitwa przy kapliczce w Alszance, fot.: vgr.by

Alszanka to nowa, szybko budująca się, dzielnica Grodna, w której już teraz mieszka ponad 12 tysięcy ludzi. W przyszłości liczba mieszkańców Alszanki może wynieść nawet 75 tysięcy (na około 300 – tysięczne Grodno).

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content