HomeBiałoruśUŚCIŚLAMY: Andżelice Borys przedłużono areszt o trzy miesiące, czyli do pięciu miesięcy od chwili aresztowania!

UŚCIŚLAMY: Andżelice Borys przedłużono areszt o trzy miesiące, czyli do pięciu miesięcy od chwili aresztowania!

Nasze źródła, które nie możemy ujawnić z uwagi na ich bezpieczeństwo, skorygowały podaną przez nas wczoraj informację o przedłużeniu terminu aresztu dla prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys o pięć dodatkowych miesięcy.

Okazało się, że chodziło o decyzję, dotyczącą przedłużenia przetrzymywania jej w areszcie o trzy najbliższe miesiące, co w sumie stanowić będzie pięć miesięcy pobytu Andżeliki Borys w areszcie śledczym „Waładarka” od momentu jej osadzenia w tym więzieniu.  Ponadto udało nam się dowiedzieć, że przedłużenie terminu tymczasowego aresztowania o trzy najbliższe miesiące zastosowano także wobec prezes Oddzialu ZPB w Wołkowysku – Marii Tiszkowskiej. Należy się domyślać, że reszta uwięzionych Polaków – prezes Oddziału ZPB w Lidzie Irena Biernacka i członek Zarządu Glównego ZPB Andrzej Poczobut także pozostaną w areszcie do co najmniej połowy sierpnia.

Jutro obrońcy Andżeliki Borys będą skarżyć decyzję prokuratury o przedłużeniu wobec niej terminu tymczasowego aresztowania w sądzie.

Przepraszamy Czytelników za błędnie podaną przez nas wczoraj informację o tym ,że Andżelika Borys spędzi w areszcie śledczym najbliższe pięć miesięcy.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content