HomeBiałoruśParlament Europejski wspiera Polaków na Białorusi. Eurodeputowani przyjęli poprawkę Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji

Parlament Europejski wspiera Polaków na Białorusi. Eurodeputowani przyjęli poprawkę Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji

Parlament Europejski wspiera Związek Polaków na Białorusi. Deputowani przyjęli poprawkę autorstwa Anny Fotygi do rezolucji poświęconej Rosji. Cały dokument potępiający Moskwę za agresywne i destabilizujące działania Europarlament ma przyjąć ok 16.30.

W związku z głosowaniem zdalnym rezolucje i raporty przyjmowane są na sesji plenarnej etapami.Najpierw poprawki, a później całe dokumenty. W poprawce do rezolucji o Rosji, która została przyjęta, mowa jest o potępieniu poparcia, jakiego Kreml udziela niedemokratycznym reżimom opresyjnym na całym świecie, takim jak Iran, Korea Północna, Wenezuela, Syria i Białoruś.

Europosłowie napisali o zaniepokojeniu rosnącą liczbą aresztowań, uprowadzeń i deportacji Białorusinów mieszkających w Rosji, którzy otwarcie poparli pokojowe protesty na Białorusi.

„Parlament Europejski jest szczególnie zaniepokojony wspieraną przez Rosję kampanię wymierzoną w organizacje mniejszości narodowych Unii Europejskiej na Białorusi, w tym największą – Związek Polaków na Białorusi” – głosi przyjęta dziś poprawka, która zostanie dopisana do rezolucji poświęconej Rosji.

Znadniemna.pl za polskieradio24.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content