HomeBiałoruśŁukaszenka o „ostatniej kropli, która przelała czarę cierpliwości” w stosunkach z Polską

Łukaszenka o „ostatniej kropli, która przelała czarę cierpliwości” w stosunkach z Polską

We wtorek, 6 kwietnia, na spotkaniu poświęconym polityce zagranicznej Aleksander Łukaszenka skomentował relacje z Polską – informuje agencja Biełta.

Zwracając się do obecnych na spotkaniu w pałacu prezydenckim urzędników, Łukaszenka podkreślił, że kontakty między Polską a Białorusią nigdy nie były doskonałe, ale „z racji naszego charakteru i mentalności długo znosiliśmy ataki i oskarżenia pod naszym adresem, staraliśmy się znaleźć kompromis, wykazaliśmy się elastycznością i zrozumieniem”.

Łukaszenka powiedział, że zawsze wychodził z założenia, że sąsiadów się nie wybiera.

„Oni wszyscy są dla nas naprawdę ważni” – mówił Łukaszenka.

Jednak zdaniem Aleksandra Łukaszenki, „konstruktywne podejście Białorusi zostało w Warszawie odebrane jako słabość”, a deklarowana w czerwcu ubiegłego roku gotowość strony polskiej do kompromisu w wielu obszarach „zastąpiły oskarżenia o fałszerstwa wyborcze, wspieranie naszych uciekinierów i ich firm, udzielanie schronienia zbiegłym zdrajcom i ekstremistom oraz ekstremistycznym mediom internetowym. A potem przyszły sankcje”- oświadczył dyktator.

Na koniec rozważań o relacjach z Polską Łukaszenka przyznał, że „ostatnią kroplą, która przelała czarę cierpliwości, były jawne próby gloryfikowania bandytów i zbrodniarzy wojennych”.

Biełta podaje dosłowny cytat wypowiedzi Łukaszenki, która w tłumaczeniu na polski brzmi: „Ostatnią kroplą, która przelała czaszę cierpliwości, stały się jawne próby gloryfikacji bandytów i zbrodniarzy wojennych, przeprowadzenie w tym celu przedsięwzięć dla białoruskiej młodzieży w Brześciu. W Grodnie zresztą też udział destruktywnej grupy etnicznych Polaków pod kierownictwem osobnych działaczy tak zwanej polskiej emigracji w niedozwolonej akcji”, oświadczył Łukaszenka.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Najnowsze komentarze

  • Słowa zasmucające, niepotrzebne, głoszące niestety nieprawdę.

Skomentuj

Skip to content