HomeBiałoruśAntypisowski billboard na Białorusi przy granicy z Polską

Antypisowski billboard na Białorusi przy granicy z Polską

Billboard w języku polskim, atakujący ponad pięcioletnie rządy Partii Prawo i Sprawiedliwość, pojawił się przy trasie, prowadzącej z Grodna na przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica Białostocka.

Wygląda na to, że zleceniodawca zawieszenia billboardu chce w ten sposób zohydzić partię rządzącą w Polsce w oczach nielicznych podróżujących obecnie do Polski Białorusinów, mających w Polsce stałą pracę i uprawnionych do przekraczania granicy. Antypisowskie napisy na billboardzie mogą przeczytać także polscy obywatele, podróżujący trasą, prowadzącą na najbliższe od Grodna przejście graniczne oraz kierowcy TIR-ów.

„Niespełnione obietnice, zaniechania, złamania zasad.” – głosi czerwony napis na czarnym tle u góry billboardu. Pod nim dużymi czarnymi literami na czerwonym prostokącie wybite jest hasło „CZARNA KSIĘGA”, a na samym dole – próba wyjaśnienia, o co w tym wszystkim chodzi – biało na czarnym wypisane jest: „5 lat rządów PIS”.

Zdjęcie antypisowskiego billboardu, rozmieszczonego na terenie Białorusi przy samej granicy z Polską, opublikowały grodzieńskie lokalne media. Dziennikarze nie wyjaśniają z czyjej inicjatywy została wykonana i upubliczniona tego typu „reklama”. Jej treść doskonale wpisuje się jednak w trwającą na Białorusi zmasowaną kampanię publikowania oszczerstw pod adresem Polski i Polaków w białoruskich mediach państwowych.

 Znadniemna.pl na podstawie s13.ru/Telewizja „Grodno Plus”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content