HomeSportSiatkarze z Brześcia bezkonkurencyjni na boisku i na plaży

Siatkarze z Brześcia bezkonkurencyjni na boisku i na plaży

Całą kolekcję trofeów zebrali siatkarze „Sokoła Brześć”, wzmocnieni uczniami Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Brześciu, w turniejach organizowanych w lipcu przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie-Trzcińsku, w ramach trójstronnej wymiany młodzieży.

Turniej_w_Rowie_Trzcinku_Brzesc_01

Projekt, obejmujący młodzież z Białorusi, Polski i Niemiec, był realizowany pod hasłem „Wakacje przy siatce”. W ramach tygodniowego pobytu młodzieżowej reprezentacji sportowców z ZPB w Rowie- Trzcińsku, nasza młodzież zmierzyła się przy siatce z rówieśnikami zarówno z miejscowych drużyn siatkarskich, jak i z młodzieżą z niemieckiego Netzchoten Müncheberg w kilku turniejach.

Polacy z Brześcia zdobyli Puchar Wójta Gminy Kozielice w Turnieju Piłki Siatkowej, rozgrywanym na normalnym boisku. Zdeklasowali też rywali w zawodach o Puchar Sołtysa wsi Góralice.

Turniej_w_Rowie_Trzcinku_Brzesc

Nie było równych naszym siatkarzom także na plaży. Para z Brześcia po sześciogodzinnych zmaganiach par w siatkówce plażowej pokonała w finale z wynikiem 2:1 reprezentantów klubu „Myślibor” z miasta Myślibórz.

Turniej_w_Rowie_Trzcinku_Brzesc_02

Mimo tego, że zgodnie z hasłem przewodnim wymiany młodzieży, zawodnicy większość czasu spędzali przy siatce, w programie pobytu nie zabrakło wspólnych z rówieśnikami z Polski i

Niemiec przedsięwzięć. Młodzież uczestniczyła między innymi w spływie kajakowym rzeką Myślą, podziwiała walory i zabytki miasta Gdańska oraz zwiedziła Myślibórz, Chojnę oraz Trzcińsko Zdrój.

Turniej_w_Rowie_Trzcinku_Brzesc_03

Dla młodzieży z Brześcia tygodniowy pobyt w Rowie-Trzcińsku był okazją do sprawdzenia umiejętności językowych, zdobytych w roku szkolnym na zajęciach z języka polskiego w Szkole Społecznej przy Oddziale ZPB w Brześciu.

Organizatorzy trójstronnej wymiany młodzieży w Rowie-Trzcińsku nie kryli podziwu dla umiejętności sportowych polskiej młodzieży z Brześcia i nie wyobrażają sobie, aby za rok nie doszło do reedycji podobnego spotkania przy siatce.

Anna Adamczyk z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content