HomeKonkursy i ogłoszenia„Śpiewać każdy może” – ZPB inicjuje nowy konkurs wokalny!

„Śpiewać każdy może” – ZPB inicjuje nowy konkurs wokalny!

Nowy konkurs wokalny pod nazwą  „Śpiewać każdy może” ogłosił Dział Kultury przy Związku Polaków na Białorusi. Konkurs jest przeznaczony tylko  dla amatorów śpiewu, którzy nie pobierali nauki wokalu w profesjonalnych instytucjach muzycznych i nie wychodzili na profesjonalną scenę.

W Regulaminie Konkursu czytamy, że jego celem jest popularyzacja śpiewania wśród osób dorosłych, a także zachęcanie ich do samokształcenia muzycznego.

Umożliwiając miłośnikom śpiewu publiczną prezentację swoich zdolności, organizatorzy Konkursu chcą odnajdywać ukryte dotąd talenty i promować je  na szeroką skalę.

Konkurs „Śpiewać każdy może” jest przeznaczony dla osób dorosłych i podzielony na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej z nich mogą brać udział osoby w przedziale wiekowym od lat 25-ciu do lat 50-ciu. Druga kategoria nazywa się „senior śpiewający” i do udziału w niej zapraszani są osoby, mające ponad 50 lat.

Nowy konkurs wokalny będzie się składał z pięciu etapów i potrwa przez cały rok.

Zgłoszenia do I etapu, w którym należy wykonać polską piosenkę ludową bądź biesiadną  będą przyjmowane do dnia 21 marca po wypełnieniu przez zainteresowanego Karty Zgłoszeniowej, w której uczestnik powinien wpisać:

– Imię i nazwisko;

– Instytucję, zgłaszającą uczestnika (na przykład – terenowy oddział ZPB);

– Kontakt do osoby zgłaszającej (e-mail oraz nr tel. komórkowego)

– Tytuł utworu.

Ponadto, wraz z Kartą Zgłoszeniową uczestnik powinien dostarczyć organizatorowi Konkursu nagranie wideo wykonania utworu konkursowego.

Zarówno Kartę Zgłoszeniową, jak  i nagranie należy wysłać drogą e-mailową pod adres: [email protected].

Dodatkowych informacji, dotyczących Konkursu,  udziela organizator – wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk pod telefonem: +37529 2084842.

Szczegółowe informacje o Konkursie pt. „Śpiewać każdy może” zawarte są w Regulaminie Konkursu, który można pobrać TUTAJ.

 Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content