HomeKonkursy i ogłoszeniaPolitechnika Wrocławska ogłosiła kolejną edycję Konkursu Międzynarodowego „Matematyka – nasz wspólny język”!

Politechnika Wrocławska ogłosiła kolejną edycję Konkursu Międzynarodowego „Matematyka – nasz wspólny język”!

Chcesz studiować na Politechnice Wrocławskiej? Zostań laureatem Konkursu Międzynarodowego „Matematyka – nasz wspólny język”, którego kolejną edycję ogłosiła prestiżowa wrocławska uczelnia!

Okładka ulotki informacyjnej o konkursie, fot.: pwr.edu.pl

I edycja konkursu odbyła się w roku 2019, rok później przeprowadzono II konkurs. Obie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadpodstawowych za wschodnią granicą Polski.

Ogłaszając kolejną, tegoroczną, odsłonę konkursu dla młodych zdolnych matematyków organizatorzy liczyli na zgłoszenia m.in. od młodzieży z Białorusi.

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej Uniwersytetu Wrocławskiego  studiami na uczelni, będzie premiowany każdy uczestnik konkursu, który znajdzie się w gronie jego  laureatów:

„Laureaci konkursu mają prawo ubiegać się o przyjęcie do programu „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej” i otrzymać od 400 do 700 złotych miesięcznego stypendium oraz opiekę merytoryczną tutora przez 1 rok studiów, a także gwarantowane miejsce w domu studenckim” – czytamy w materiałach promocyjnych przedsięwzięcia.

Organizatorzy informują też, że zainteresowani wzięciem udziału w konkursie mają wypełnić kartę zgłoszeniową (kliknij, żeby pobrać KARTĘ ZGŁOSZENIA), której skan należy przesłać na adres mailowy [email protected] do dnia 31.03.2021 r.

Niżej publikujemy udostępniony przez organizatorów Harmonogram przebiegu Konkursu:

HARMONOGRAM:

I etap: korespondencyjny, treść zadań została udostępniona na stronie internetowej 4.01.2021 r.(kliknij, żeby pobrać ZADANIA I ETAPU ).

Uczestnicy wysyłają skan uzupełnionych zadań w języku polskim lub angielskim na adres mailowy [email protected] do 31.03.2021 r.

II etap: korespondencyjny, treść zadań zostanie udostępniona na stronie internetowej 5.04.2021 r.

Uczestnicy wysyłają skan uzupełnionych zadań w języku polskim lub angielskim na adres mailowy [email protected] do 23.04.2021 r.  

Etap finałowy: korespondencyjny, mogą w nim wziąć udział osoby, które w I i II etapie konkursu uzyskały co najmniej 60 % punktów możliwych do zdobycia.

Lista zakwalifikowanych do finału wraz z zadaniami do uzupełnienia zostanie zamieszczona na stronie internetowej 30.04.2021 r.

Ogłoszenie wyników końcowych nastąpi 14.05.2021 r.

Do pobrania:

Regulamin Międzynarodowego Konkursu „Matematyka – nasz wspólny język”.

Karta zgłoszenia.

Zadania I etapu.

O konkursie:

Międzynarodowy Konkurs „Matematyka – nasz wspólny język” został ogłoszony po raz pierwszy w roku 2019 z okazji 90. rocznicy wydania czasopisma „Studia Mathematica” przez lwowską szkołę matematyczną i jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

 Znadniemna.pl na podstawie pwr.edu.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content