HomePoszukujemyPoszukiwani Bohdanowicze bądź Bogdanowicze z Kiemian (rejon oszmiański)

Poszukiwani Bohdanowicze bądź Bogdanowicze z Kiemian (rejon oszmiański)

Dzień dobry, nazywam się Marian Bogdanowicz, mieszkam w Polsce i poszukuje rodziny na Białorusi.

Wieś Kiemiany (zaznaczona czerwoną linią) na zdjęciu satelitarnym GoogleMaps

Mój ojciec urodził się 1925 roku w Kiemianach – rejon oszmiański, obwód grodzieński. W 1948 roku wyjechał do Polski. W Polsce zmieniono literę w nazwisku z „h” na „g”. Poprzednio nazwisko brzmiało Bohdanowicz.

W miejscowości Kiemiany pozostał brat mojego ojca z rodziną. Próbowałem szukać syna brata ojca (Czesława Bohdanowicza) przez portal internetowy Radzima.net.

Szukałem w trzech miejscowościach: Kiemiany, Cudzieniszki, Kamienny Łog.

Odpowiedzi na moje ogłoszenie nie było. Udało mi się ustalić jedynie, że moja rodzina, która mieszkała w Kiemianach, po pożarze domu zmieniła miejsce zamieszkania. Niestety, nie udało mi się ustalić dokąd się przeprowadzili.

Rodzicami Czesława Bohdanowicza byli Stanisław i Jadwiga Bohdanowiczowie.

Rodzice Jadwigi to: Józef i Rozalia Gancewscy, natomiast rodzicami Stanisława byli Maciej Bohdanowicz i Michalina, z domu Korsak.

Może spotkali się Państwo z którymś z wymienionych nazwisk? Byłbym wdzięczny za pomoc w ustaleniu adresu zamieszkania i nawiązaniu kontaktu.

Pozdrawiam,

Marian Bogdanowicz, e-mail: [email protected]

Najnowsze komentarze

  • Moi przodkowie to: Alfons Korsak i Maria z domu Bohdanowicz. Ale z tego co się orientuję to raczej okolice Witebska. Być może zbieżność nazwisk. Pozdrawiam

Skomentuj

Skip to content