HomeOświataFerie jesienne dla uczniów „Batorówki” – okazją do spotkań ze sztuką (WIDEO)

Ferie jesienne dla uczniów „Batorówki” – okazją do spotkań ze sztuką (WIDEO)

Związek Polaków na Białorusi tradycyjnie wykorzystuje okres ferii szkolnych do organizacji zajęć artystycznych dla uczniów, działających przy ZPB ośrodków nauczania języka polskiego. Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB („Batorówki”) podczas ferii jesiennych  doskonalą swoje zdolności plastyczne i aktorskie.

Warsztaty z podstaw instalacji artystycznej prowadzi mistrz Aleksander Bołdakow

Szkolenia artystyczne odbywają się  w dwóch dziedzinach – sztuki plastycznej oraz teatralnej.

Zajęcia plastyczne z uczniami prowadzą profesjonalni artyści plastycy, działający w Towarzystwie Plastyków Polskich przy ZPB. W bezpośrednim kontakcie z mistrzami uczniowie chętnie poznają zasady tworzenia kompozycji obrazów oraz uczą się robić artystyczne instalacje.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów „Batorówki cieszą się także  warsztaty teatralne, które prowadzi dla początkujących aktorów wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk.

– Zapraszając dzieci i młodzież do udziału w warsztatach wychodzimy z założenia, że nie muszą one mieć doświadczenia w dziedzinach, w których odbywają się zajęcia. Warsztaty mają na celu m.in. uświadomienie  uczniom specyfiki tej czy innej aktywności twórczej. Oczekujemy, że bogatsi o zdobyte doświadczenie plastyczne, bądź aktorskie,  uczniowie będą aktywnie brali udział w licznych, organizowanych przez „Batorówkę” i ZPB konkursach plastycznych, przeglądach teatralnych, czy recytatorskich – wyjaśnia sens inicjatywy wiceprezes ZPB Renata Dziemiańczuk.

Obejrzyj wideo relację z warsztatów:

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content