HomeSpołeczeństwoKomunikat o pracy Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku

Komunikat o pracy Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku

W wyniku drastycznego ograniczenia liczby personelu polskich placówek dyplomatycznych przez władze białoruskie od poniedziałku 12 października mogą nastąpić opóźnienia w procesie wydawania wiz oraz ograniczenia w przyjmowaniu wniosków.

Powyższa zmiana ma charakter czasowy i wynika z konieczności dostosowania warunków pracy do nowej sytuacji i zmniejszonej obsady placówek. Niezależnie od zaistniałej sytuacji Konsulowie dołożą wszelkich starań, by umożliwić przyjęcia interesantów w sprawach pilnych, losowych oraz sytuacjach wymagających udzielenia pomocy konsularnej.

Mając na uwadze wieloletnie starania strony polskiej o zapewnienie jak najsprawniejszej obsługi obywateli Białorusi chcących korzystać ze swobody podróżowania po Europie zapewniamy, że strona polska gotowa jest przywrócić normalną obsługę wizową natychmiast po wycofaniu się odpowiednich władz białoruskich z tej niezrozumiałej decyzji. Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy białoruskie władze podejmują działania, których skutki są wymierzone przede wszystkim we własnych obywateli.

7 października Konsulat Generalny RP w Grodnie poinformował, że odwołuje przyjmowanie interesantów we wszystkich sprawach z wyjątkiem bardzo pilnych. O wszelkich zmianach w organizacji pracy Konsulat będzie informować na bieżąco.

Znadniemna.pl za gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content