HomeReligiaBiałoruscy muzułmanie też potępiają stosowanie przemocy na Białorusi

Białoruscy muzułmanie też potępiają stosowanie przemocy na Białorusi

Przemoc wobec pokojowych manifestantów, którą obserwujemy na ulicach białoruskich miast po wyborach prezydenckich, została potępiona przez Zarząd Duchowy Muzułmanów w Republice Białorusi (Muftijat).

Białoruscy duchowni muzułmańscy wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie pod tytułem „Muzułmanie przeciwko przemocy”.

Mufti Białorusi Ali Woronowicz, fot.: Islam.by

Oto treść oświadczenia:

„Islam jest jednym z tradycyjnych wyznań religijnych na Białorusi. Od ponad sześciu stuleci nasi przodkowie żyją na tej ziemi obok przedstawicieli innych religii i narodowości. Uprawiali oni tę ziemię i bronili jej przed obcymi najeźdźcami wspólnie z resztą rodaków. Jesteśmy obywatelami Republiki Białorusi i częścią narodu białoruskiego.

Z głęboką trwogą i niepokojem obserwujemy sytuacje w naszym kraju. Kilka osób zginęło, setki osób zostały skaleczone. Najwyższy Bóg potępia przemoc. W Koranie zapisano: „Kto zabije człowieka nie  winnego zabójstwa bądź rozpowszechniania na ziemi postaw niemoralnych, ten jakby zabije wszystkich ludzi, a ten kto uratuje człowiekowi życie – uratuje życie całej ludzkości .

W imieniu muzułmanów Białorusi oświadczamy, że muzułmanie i muzułmanki występują przeciwko przemocy w każdym jej przejawie, niezależnie od tego, kto jest sprawcą tej przemocy i wznoszą modły do Najwyższego o zaprzestanie wszelkiej przemocy w naszym kraju”.

Oświadczenie zostało podpisane przez Muftijat – Zarząd Duchowy Muzułmanów w Republice Białorusi.

 Znadniemna.pl za Islam.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content