HomeSpołeczeństwoLitwa pomoże Białorusinom z wizami

Litwa pomoże Białorusinom z wizami

Litwa od 21 września uprości procedurę wydawania wiz obywatelom Białorusi – poinformowało dziś MSZ w Wilnie. Zmiany te ułatwią możliwość relokacji chętnych do podjęcia pracy, co jest ważne w przypadku ewentualnego przenoszenia białoruskich przedsiębiorstw na Litwę.

Jak zaznacza litewski resort spraw zagranicznych, jest to też ważny krok w realizacji planu pomocy narodowi białoruskiemu.

W trakcie wydawania wiz Białorusini będą podlegać takim samym warunkom, co obywatele Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady, Nowej Zelandii i Korei Południowej.

Szef litewskiego MSZ Linas Linkeviczius podkreśla, że służby dyplomatyczne kraju są w stanie zapewnić sprawne i szybkie wydawanie wiz.

Minister spraw wewnętrznych Rita Tamasziuniene informuje, że litewski Departament Migracji będzie rozpatrywał wnioski wysoko wykwalifikowanych specjalistów jeszcze przed ich przybyciem na Litwę.

Po wejściu w życie nowych zasad obywatele Białorusi będą mogli uzyskać litewską wizę na okres sześciu miesięcy po przedstawieniu minimalnej liczby dokumentów oraz potwierdzeniu, że posiadają środki na życie na okres trzech miesięcy, bądź gdy do ich zapewnienia zobowiąże się osoba prawna.

Znadniemna.pl za niezalezna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content