HomeReligiaMińsk: dzisiaj specjalna modlitwa w intencji Białorusi. Modlą się nie tylko chrześcijanie

Mińsk: dzisiaj specjalna modlitwa w intencji Białorusi. Modlą się nie tylko chrześcijanie

Metropolita mińsko-mohylewski, abp Tadeusz Kondrusiewicz, zaprosił chrześcijan różnych wyznań, a także przedstawicieli judaizmu i islamu na wspólną modlitwę w intencji ojczyzny. We wtorek, 18 sierpnia, o godzinie 18.00 czasu środkowoeuropejskiego chrześcijanie Europy połączą się we wspólnej modlitwie „Ojcze nasz” za mieszkańców Białorusi.

Równolegle o godzinie 19.00 czasu mińskiego przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu będą wspólnie modlić się w kościele pw. świętych Szymona i Heleny, zwanym „Czerwonym kościołem” o zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju na Białorusi.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz zaprosił wszystkich do przyłączenia się do modlitwy międzywyznaniowej. Następnie metropolita mińsko-mohylewski będzie przewodniczył w tej świątyni mszy św. w intencji Białorusi.

Wybudowany w latach 1905-1910 staraniem Edwarda Woyniłłowicza kościół pw. świętych Szymona i Heleny jest obecnie centrum życia kulturalnego, społecznego i religijnego mińskich katolików. Działają przy niej biblioteka polska, chór, teatr młodzieżowy i nieuznawany przez władze Białorusi Miński Oddział Związku Polaków na Białorusi. We wrześniu 2007 roku decyzją władz Mińska ulicy przy kościele nadano imię Edwarda Woyniłłowicza.

Znadniemna.pl za KAI

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content