HomeSpołeczeństwoZespół „Lombard” solidarny z Białorusinami i Polakami na Białorusi!

Zespół „Lombard” solidarny z Białorusinami i Polakami na Białorusi!

Zaprzyjaźniony ze Związkiem Polaków na Białorusi legendarny polski zespół rockowy „Lombard” opublikował Odezwę do mieszkających na Białorusi Polaków i Sąsiadów Białorusinów.

Oto tekst odezwy:

Kochani nasi Rodacy na Białorusi, drodzy Sąsiedzi Białorusini, drodzy Polacy, przyjaciele, fani…

Od kilku dni śledzimy doniesienia z Waszej Ojczyzny. Zapewniamy Was, że Wasz los nie jest nam obojętny. W Polsce wychodzimy na ulice w wiecach poparcia, wszyscy udostępniamy informacje w jak okrutny sposób traktuje Was władza i służby, płaczemy razem z Wami i Waszymi dziećmi! Protestujemy przeciw działaniom Pana Aleksandra Łukaszenki po przegranych wyborach prezydenckich.

Wzywamy Was do Solidarności! W jedności siła! Wzywamy narody Europy do protestowania przeciw łamaniu praw człowieka na Białorusi! Wzywamy Unię Europejską i cały Świat Solidarności!

Pamiętamy dobrze, kiedy musieliśmy zawalczyć o zmiany w Polsce. 40 lat temu w Polsce powstała Solidarność, która zmieniała bieg historii naszego kraju i całego świata! Jesteśmy dowodem na to, że wszystko jest możliwe. Dziś cieszymy się wolnością i Wam życzymy wytrwałości! W końcu i ten „mur runie”!

Niech żyje wolna Białoruś! Żywie Biełaruś!

Dzisiaj wszyscy jesteśmy Białorusinami!

Znadniemna.pl z upoważnienia zespołu „Lombard”

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content