HomeOświataUczniowie szkół przy ZPB otrzymali Dyplomy i prezenty

Uczniowie szkół przy ZPB otrzymali Dyplomy i prezenty

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w towarzystwie konsula RP Andrzeja Raczkowskiego z Konsulatu Generalnego RP w Grodnie wręczyła w piątek, 5 czerwca, Dyplomy Uznania i prezenty rzeczowe uczniom, biorącym aktywny udział  konkursach i wydarzeniach, organizowanych przez szkoły społeczne przy ZPB.

Konsul RP Andrzej Raczkowski i prezes ZPB Andżelika Borys

Podczas uroczystości, która odbyła się w Polskiej Szkole Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie („Batorówce”) z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa epidemicznego, dyplomy i prezenty otrzymali uczniowie szkół społecznych przy ZPB, działających w Grodnie, Lidzie, Wołkowysku, Oszmianie, Werenowie, Słonimiu,Nowogródku, Raduniu i innych miejscowościach Grodzieńszczyzny.

Zarząd Główny ZPB, wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie, uhonorował m.in. mieszkających na Grodzieńszczyźnie laureatów Konkursu Inscenizacji Polskich Wierszy dla Najmłodszych, którego wyniki publikowaliśmy na naszym portalu.

W gronie wyróżnionych Dyplomami i prezentami znaleźli się także uczniowie, którzy brali aktywny udział w szkolnych konkursach plastycznych, recytatorskich, obchodach Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz w obchodach Dnia Dziecka, który odbył się w formie konferencji on-line z udziałem pełnomocnika Rządu RP do spraw Polonii i Polaków za Granicą, ministra Jana Dziedziczaka.

Dyplomy i prezenty od Zarządu Głównego ZPB zostały przekazane także do Brześcia, Berezy i Peliszcz, w których odbędą się lokalne uroczystości z udziałem wyróżnionych. W sobotę, 20 czerwca, Zarząd Główny ZPB planuje przeprowadzić uroczystość uhonorowania aktywnej młodzieży szkolnej i dzieci, uczących się języka polskiego w Mińsku. W tym wydarzeniu oprócz młodych Polaków ze stolicy Białorusi wezmą udział uczniowie ośrodków edukacyjnych ZPB z obwodów witebskiego, homelskiego, mohylewskiego oraz z Baranowicz

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność zdalnego prowadzenia zajęć, rok szkolny w szkołach społecznych przy ZPB został wydłużony do 25 czerwca. Na ten dzień zaplanowana jest uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020, która odbędzie się w trybie on-line z udziałem wysokich gości z Polski.

 Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content