HomeSportSukces polskich szachistów z Brześcia

Sukces polskich szachistów z Brześcia

Polacy z Brześcia okazali się bezkonkurencyjni w Rodzinnym Otwartym Turnieju Szachowym, który odbył się w Terespolu 1 czerwca. Zawody przeprowadzono z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w ramach letniej sesji IV Grand Prix Terespola w szachach.

Zawodnicy w akcji

Zawodnicy w akcji

Najwięcej punktów indywidualnych zdobyli szachiści z Brześcia: Erast Zakirow (zwycięzca w kategorii Open) – 5,5 punktów oraz Mirosław Adamczyk (zwycięzca w kategorii do lat 16) – 5,5 punktów.

W turnieju rodzinnym pierwsze miejsce podzieliły rodziny z Polski i Białorusi: rodzina Prokopiuków z Terespola i rodzina Głuchowskich z Brześcia (po 7,5 punktów).

Razem w turnieju szachowym uczestniczyło 22 zawodników, z których prawie połowa, bo aż dziesięciu, to byli szachiści z Brześcia.

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze

Organizatorzy turnieju – Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu i działający przy tej instytucji klub szachowy „Debiut ” Terespol – zapewniają, iż zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Organizatorów bardzo cieszy udział w turnieju licznej reprezentacji zawodników z Białorusi, co przydało zawodom status turnieju międzynarodowego.

Znadniemna.pl na podstawie Marek Ferens, Goniec Terespolski,  fot.: Marek Ferens

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content