HomeOświataDzieci malują Świętego (rysunki i malunki)

Dzieci malują Świętego (rysunki i malunki)

Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II zainspirowała młodych Polaków na Białorusi do artystycznego upamiętnienia Papieża-Polaka w dniu Jubileuszu Jego urodzin.

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Mozyrzu

Malowaniem portretów świętego zajęli się uczniowie wielu, działających przy ZPB, ośrodków nauczania języka polskiego, m.in. w Grodnie, Mozyrzu i Lidzie.

Zebraliśmy dla Państwa prace z trzech szkół. Czasem wykonane przez dzieci podobizny św. Jana Pawła II są niepodobne do pierwowzoru, są naiwne, a często wyglądają jak karykatury. Wszyscy jednak pamiętamy, że Jan Paweł II miał doskonałe poczucie humoru i nie obrażał się nawet na profesjonalnych karykaturzystów i satyryków, którzy żartowali z Niego z premedytacją.

Jesteśmy przekonani zatem, że naiwne dziecięce próby upamiętnienia św. Jana Pawła II nie obrażą niczyich uczuć i każdy wykaże się  odpowiednią dozą poczucia humoru podziwiając owoce pracy  młodych artystów. A jeśli kogoś któraś z prac rozśmieszy – prosimy śmiać się śmiało i na cały głos. Ufamy, że Święty postąpiłby tak samo!

Wybrane prace uczniów Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie:

Wybrane prace uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Mozyrzu:

Wybrane prace uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Lidzie:

Znadniemna.pl, foto Facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content