HomeSpołeczeństwoKonwój z pomocą humanitarną z Polski jedzie na Białoruś

Konwój z pomocą humanitarną z Polski jedzie na Białoruś

Polska na prośbę strony białoruskiej wysłała do swojego wschodniego sąsiada konwój z pomocą humanitarną, która ma wesprzeć białoruską służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Ciężarówki przekroczą polsko-białoruską granicę 24 kwietnia rano i rozładują część darów w Grodnie, po czym pojadą do Mińska.

Pomoc dostarczana z Polski białoruskim medykom to środki ochrony osobistej oraz leki, m.in.: 77 590 litrów płynów do dezynfekcji, 100 000 maseczek chirurgicznych, 1000 opakowań leku Arechin.

Konwój z pomocą wyruszył dzisiaj z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i jest kierowany do Krajowego Centrum Organizacji Reagowania Medycznego w Mińsku.

Akcję humanitarną Polski skomentował na facebooku minister-członek Rady Ministrów RP, wykonujący zadania szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP, Michał Dworczyk:

„W dobie pandemii, która okazuje się dla wszystkich wielkim egzaminem, potrzebna jest nam sąsiedzka solidarność. W ramach interwencyjnej pomocy Polska wysyła na Białoruś transport płynu do dezynfekcji, maseczek i leków – ich znaczna część trafi do Polonii w Obwodzie Grodzieńskim” – napisał polityk, będący przyjacielem Związku Polaków na Białorusi, a także mężem zaufania ZPB.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • W Obwodzie Grodzieńskim nie ma Polonii.

  • Dziekuje

Skomentuj

Skip to content