HomeHistoriaWirtualne wycieczki po Grodnie w każdą sobotę!

Wirtualne wycieczki po Grodnie w każdą sobotę!

Grodzieńskie biuro turystyczne „Don Kichot” w czasach epidemii zaczyna świadczyć nieodpłatną usługę, organizując w soboty wirtualne wycieczki po Grodnie na platformie internetowej Instagram.com. Pierwsza wycieczka z polskim przewodnikiem odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Panorama Grodna, fot.: Biblioteka Narodowa Białorusi

Jak zapowiadają organizatorzy najbliższa wirtualna wycieczka po Grodnie rozpocznie się w sobotę, 25 kwietnia, o godzinie 11:28. O tej samej godzinie mają rozpoczynać się wycieczki w kolejne soboty.

Zainteresowani wirtualną podróżą po grodzie nad Niemnem w ciągu godziny będą mogli poznać ciekawe fakty z historii Grodna, usłyszeć o znanych postaciach, związanych z miastem, a także o ważnych dla Polski i Białorusi wydarzeniach historycznych, w których Grodno odegrało istotną rolę.

Jedną z ważnych postaci omawianych podczas najbliższej wycieczki stanie się wybitna grodnianka Eliza Orzeszkowa. Przewodnicy grodzieńscy opowiedzą o tym, jak powieściopisarka zapisała się w pamięci grodnian. Uczestnicy „odwiedzą” domek Orzeszkowej i najbliższą okolicę, m.in. park miejski. Tydzień później – w sobotę, 2 maja, uczestnicy wirtualnej wycieczki po Grodnie poznają m.in. historię grodzieńskich zamków królewskich – Starego i Nowego.

Żeby skorzystać z oferty grodzieńskich przewodników i wziąć udział w wirtualnej wycieczce po Grodnie wystarczy w najbliższą sobotę o godz. 11:28 wejść na profil w Instagramie: https://www.instagram.com/przewodnik_grodno/.

Organizatorzy obiecują, że podczas wycieczki wytłumaczą, dlaczego wybrali na czas jej rozpoczęcia właśnie taką, a nie inną, porę.

Znadniemna.pl na podstawie facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content