HomeReligiaWadowice odwołały Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II

Wadowice odwołały Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II

Samorząd Wadowic odwołał zaplanowane ma maj Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II, które miały się odbyć z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa – poinformował w poniedziałek wadowicki magistrat.

„Życie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości jest najważniejsze. Majowych uroczystości w zaplanowanej formie nie będzie” – powiedział w poniedziałek burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Samorządowiec zaznaczył, że jeżeli tylko okoliczności na to pozwolą, część wydarzeń zostanie przełożona na drugą połowę br., w szczególności na październik, gdy przypada rocznica wyboru kard. Wojtyły na papieża. Zaznaczył, że samorząd pracuje nad różnymi alternatywami świętowania jubileuszu.

Małgorzata Targosz-Storch z urzędu miejskiego w Wadowicach przypomniała, że z okazji papieskiego jubileuszu w rodzinnym mieście św. Jana Pawła II miały się odbyć, m.in.: koncert organizowany wspólnie z TVP, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe i biesiada. W wydarzeniach miały wziąć udział tysiące osób, w tym oficjalne delegacje i młodzież z Portugalii, Niemiec, Węgier i Włoch.

„Gmina Wadowice do obchodów przygotowywała się długie miesiące wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II, wadowickimi parafiami, szkołami i różnymi organizacjami” – dodała Targosz-Storch.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r. W mieście spędził dzieciństwo i młodość. Po zdaniu matury wraz z ojcem wyjechał do Krakowa. Metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został papieżem 16 października 1978 r.

Znadniemna.pl za PAP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content