HomeKulturaBiałostocki Teatr Lalek z Grand Prix „Lalek nad Niemnem”!

Białostocki Teatr Lalek z Grand Prix „Lalek nad Niemnem”!

Spektakl Białostockiego Teatru Lalek „Montecchi i Capuleti” w reżyserii Rusłana Kudaszowa został najwyżej oceniony przez Jury II Międzynarodowego Festiwalu „Lalki nad Niemnem”, który zakończył się w miniony piątek w Grodnie. Poza Grand Prix, białostoccy lalkarze zdobyli także nagrodę krytyków teatralnych.

Bialostocki_Teatr_Lalek

Scena ze zwycięskiego spektaklu

Mimo trzymanej do końca w ścisłej tajemnicy informacji o zwycięscy Festiwalu widzowie, zgromadzeni na gali kończącej imprezę, nie mieli wątpliwości, iż Grand Prix pojedzie do Białegostoku.

Bialostocki_Teatr_Lalek_04

Przewodniczącym jury, które najwyżej oceniło pracę białostockich lalkarzy był zasłużony działacz sztuki Rosji, kierownik artystyczny Riazańskiego Teatru Lalek Walery Szadskij. – Kiedy na festiwalu są chociażby dwa trzy spektakle, budzące spór i dyskusję, można stwierdzić, że festiwal się udał – ocenił poziom „Lalek nad Niemnem” przewodniczący jury. Jego zdaniem wśród przedstawionych w konkursie przez dziewięć teatrów 21 spektakli było dużo „mocnych profesjonalnych prac”. – Chce się jeszcze nie raz się spotkać na ziemi grodzieńskiej – oświadczył Szadskij, dzieląc się wrażeniami od Festiwalu.

Bialostocki_Teatr_Lalek_01

Taka okazja może się powtórzyć już za rok. Gospodarz Festiwalu, w roli którego wystąpił Grodzieński Teatr Lalek, już przyjmuje zgłoszenia na przyszłoroczną III edycję „Lalek nad Niemnem”.

Bialostocki_Teatr_Lalek_02

Gratulując zdobycia Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu „Lalki nad Niemnem” białostockim lalkarzom, liczymy na to, że za rok artyści z Polski znowu przyjemnie zaskoczą grodzieńską publiczność, jury i krytyków.

Znadniemna.pl, fot.: btl.bialystok.pl

Najnowsze komentarze

  • Ile zarobiły „lalki” w Grodnie?

Skomentuj

Skip to content