HomeOświataKonkurs międzynarodowy Politechniki Wrocławskiej: „Matematyka – nasz wspólny język”

Konkurs międzynarodowy Politechniki Wrocławskiej: „Matematyka – nasz wspólny język”

Jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce – Politechnika Wrocławska – zaprasza uczniów zagranicznych szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie międzynarodowym „Matematyka – nasz wspólny język”.

Gmach Politechniki Wrocławskiej

Konkurs został ogłoszony z okazji 90. rocznicy wydania przez lwowską szkołę matematyczną czasopisma  „Studia Mathematica”.

Jak informują organizatorzy konkursu, dla jego finalistów i laureatów Politechnika Wrocławska przygotowała nagrody i wyróżnienia.

Uczniowie, zainteresowani wzięciem udziału w konkursie wypełniają kartę zgłoszeniową (patrz załącznik do tej publikacji), której skan przesyłają na adres mailowy [email protected] do 29.02.2020 r.

HARMONOGRAM:

I etap: korespondencyjny, uczestnicy wysyłają skan uzupełnionych zadań w języku polskim lub angielskim na adres mailowy [email protected] do 29.02.2020 r.

II etap: korespondencyjny, uczestnicy wysyłają skan uzupełnionych zadań w języku polskim lub angielskim na adres mailowy [email protected] do 31.03.2020 r.

Etap finałowy: mogą w nim wziąć udział osoby, które w dwóch etapach korespondencyjnych konkursu uzyskały co najmniej 60 % punktów możliwych do zdobycia. Lista zakwalifikowanych do finału zostanie zamieszczona na stronie internetowej 06.04.2020 r.

Finał odbędzie się 25.04.2020 r. we Lwowie.

Załączniki do pobrania:

Regulamin międzynarodowego konkursu „Matematyka – nasz wspólny język” 

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

Zadania I etapu konkursu 

 Znadniemna.pl za rekrutacja.pwr.edu.pl/

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content