HomeKultura„Kolorowe Anioły” przedświątecznie w Płocku

„Kolorowe Anioły” przedświątecznie w Płocku

Wystawa pt. „Kolorowe Anioły” autorstwa malarzy, zrzeszonych w Towarzystwie Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi, została otwarta w Płocku 15 grudnia. Wernisaż zainaugurował lokalną uroczystość wigilijną z udziałem władz Płocka, duchowieństwa i mieszkańców miasta.

Afisz wystawy „Kolorowe Anioły” w Płocku

Wystawa polskich malarzy z Białorusi rozmieściła się w zabytkowym Domu Darmstadt, który służy płocczanom jako centrum kulturalno-oświatowe, w którym mieści się Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, będący organizatorem wystawy.

Na wernisażu wystawy, inaugurującym Wigilię przed Ratuszem Płocka udział wzięli m.in. prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski, biskup Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Piotr Maria Bernard Kubicki, proboszcz płockiej katedry ks. Stefan Cegłowski, a także przedstawiciele środowisk artystyczno-kulturalnych Płocka.

Prezes TPP przy ZPB Walentyna Brysacz (druga od lewej) biskup Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Piotr Kubicki, (trzeci od lewej), członkini TPP przy ZPB Janina Pilnik (w centrum) i wicedyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Artur Kras (trzeci od prawej) z duchownymi Kościoła Starokatolickiego Mariawitów

Towarzystwo Plastyków Polskich przy ZPB reprezentowały na wernisażu prezes Towarzystwa Walentyna Brysacz oraz członkini TPP przy ZPB Janina Pilnik.

Na ekspozycję wystawy „Kolorowe Anioły” złożyły się  plastyczne interpretacje aniołów, wykonane przez trzydziestu członków TPP przy ZPB z Grodna, Mińska, Brześcia, Iwia i Wołkowyska. Ogółem przedstawiono ponad 30 obrazów, z których większość wykonana jest w technice malowania olejem na płótnie.

Płocczanie z zainteresowaniem oglądają prace polskich malarzy z Białorusi

Wystawa „Kolorowe Anioły” autorstwa członków TPP przy ZPB będzie dostępna do zwiedzania przez mieszkańców Płocka do dnia 9 lutego 2020 roku. Wcześniej wystawa ta gościła już w Grodnie i w Krakowie. Po Płocku ekspozycja będzie wystawiana w kolejnych polskich miastach.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content