HomeOświataMiła niespodzianka w grodzieńskiej „Batorówce”

Miła niespodzianka w grodzieńskiej „Batorówce”

Z niezwykła wizytą odwiedzili 13 grudnia Polską Szkołę Społeczną im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie  jej absolwenci, mieszkający w Warszawie. Przybyli z dwoma opakowaniami książek, które przynieśli w darze dla szkolnej biblioteki.

Część książek, którymi obdarowali „Batorówkę” jej absolwenci

„Dzisiaj wieczorem do Batorówki przyszło dwóch młodych, skromnych panów. Przynieśli ze sobą dwa opakowania… książek! Na moje pytanie, z jakiej organizacji lub fundacji są, odpowiedzieli, że przybywają prywatnie” – napisała o zdarzeniu na swoim profilu na Facebooku dyrektor „Batorówki” Danuta Karpowicz.

W trakcie dalszej rozmowy wyjaśniło się, że goście są Polakami z Grodna, którzy obecnie mieszkają w Warszawie, a języka polskiego uczyli się właśnie w szkole przy ZPB.

– Sam korzystałem ze szkolnej biblioteki i wiem, że książek zawsze brakuje – opowiedział jeden z młodych mężczyzn.

Pamiętając o potrzebach szkoły i jej uczniów dwaj absolwenci „Batorówki” ogłosili zbiórkę książek dla niej wśród  swoich warszawskich znajomych, a skutkiem tej spontanicznej akcji stała się opisana wizyta.

– Muszę powiedzieć, że podarowane przez darczyńców książki są niezwykle wartościowymi lekturami i są bardzo dobrze wydane – oceniła dar w rozmowie z portalem Znadniemna.pl Danuta Karpowicz.

– Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować tym młodym panom za niespodziewane wsparcie dla szkoły, którą ukończyli! Serce rośnie, kiedy spotykasz taką polską młodzież! – dodała dyrektor „Batorówki”.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content