HomeKulturaJadwiga Popławska zaśpiewała w Mińsku dla Polaków świętujących jubileusze urodzin!

Jadwiga Popławska zaśpiewała w Mińsku dla Polaków świętujących jubileusze urodzin!

Doroczna uroczystość honorowania działaczy Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku, którzy w tym roku świętowali okrągłe rocznice swoich urodzin, odbyła się 18 listopada w stołecznej restauracji „Moulin Rouge”.

Przemawia prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helena Marczukiewicz

Witając zgromadzonych na uroczystości prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helena Marczukiewicz ogłosiła, że na uroczystość przybyło ponad trzydzieści jubilatów, z których najmłodszy obchodził w tym roku 55. rocznicę urodzin, a najstarszy ukończył 90. lat życia.

Przemawia kierownik Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Mińsku Piotr Apostolidis

Po złożeniu życzeń tegorocznym jubilatom Helena Marczukiewicz przekazała słowo obecnemu na uroczystości kierownikowi Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Mińsku Piotrowi Apostolidisowi. Dyplomata życzył bohaterom uroczystości dużo zdrowia pogody ducha i zachowania wewnętrznego poczucia młodości.

Po słowach powitalnych Piotr Apostolidis i Helena Marczukiewicz wręczyli jubilatom prezenty urodzinowe, po czym odbył się uroczysty koncert na cześć jubilatów.

Tego wieczoru zabrzmiały dla nich piosenki w wykonaniu Jadwigi Popławskiej, noszącej tytuł „Ludowej Artystki Republiki Białoruś” (najwyższy stopień uznania dorobku twórczego artysty przez państwo w krajach byłego ZSRR – red.),

Śpiewa Jadwiga Popławska

a także innych artystów: Wiktora Achramienki, Leonardy Janukowicz, Ludmiły Bubiel, Walentyny i Wojciecha Grabickich ze szkoły tańca „Spatkannie”, Genadiusza Klimowicza, Pawła Gurby, Antoniego Szynkarenki, Hanny Walickiej, Natalii Rososzko, Katarzyny Jakowczyk, Ignacego Guliuty, Swietłany Chmielkowej, Igora Swity, Aleksandra Wasilenki, Daniiła Sawczenki i Andrzeja Muszki. Na scenie pojawiły się także działające przy Oddziale ZPB w Mińsku zespoły: „Czarna perła”, „Prawdziwi mężczyźni”, „Niegrzeczne łyżeczki”, zespół kabaretowy „Kapelusz i Beret”, chór „Liber Cante”, instrumentalny zespół akordeonowy i inne.

W ramach uroczystości wszyscy obecni na niej zaproszeni zostali do zatańczenia poloneza, a zakończyło się spotkanie wspólnym odśpiewaniem hymnu Związku Polaków na Białorusi – „Roty”.

Agnieszka Wiśniewska z Mińska, zdjęcia Józefiny Leus

Najnowsze komentarze

  • 200 lat !

Skomentuj

Skip to content