HomeSpołeczeństwoSprzątanie miejsc pamięci przed Zaduszkami w oddziałach ZPB (ZDJĘCIA)

Sprzątanie miejsc pamięci przed Zaduszkami w oddziałach ZPB (ZDJĘCIA)

Tradycyjne porządkowanie i sprzątanie polskich cmentarzy odbywa się w tych dniach – przed dorocznymi obchodami Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – w oddziałach terenowych i innych strukturach Związku Polaków na Białorusi.

W najbliższą niedzielę Związek Polaków na Białorusi wspólnie z przedstawicielami wszystkich działających na Białorusi placówek dyplomatycznych zorganizuje objazd polskich miejsc pamięci we wszystkich okręgach konsularnych. Działacze ZPB i polscy dyplomaci z okazji zbliżających się Zaduszek złożą kwiaty i zapalą znicze na grobach polskich żołnierzy i cywili, zasłużonych dla przetrwania polskości na Białorusi.

Relacje fotograficzne z akcji, porządkujących polskie cmentarze i miejsca pamięci przed Świętem Wszystkich Wiernych Zmarłych, otrzymaliśmy z Grodna, Lerypola oraz Smorgoń.

Zapraszamy Państwa do Obejrzenia fotorelacji:

Grodno. Sprzątanie na cmentarzach Wojskowym i Pobernardyńskim, przeprowadził Odział Miejski ZPB w Grodnie.

Lerypol. Zbiorową mogiłę polskich osadników wojskowych, poległych w 1939 roku „za to, że byli Polakami” z rąk bandytów, będących członkami Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi, wysprzątali członkowie działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich.

 

Smorgonie. Działacze Oddziału ZPB w Smorgoniach sprzątali i porządkowali polskie pochówki na cmentarzach we wsiach Więsławienięta i Żyrmuny.

Znadniemna.pl, Fot.: Irena Waluś/Teresa Pietrowa/facebook.com

Najnowsze komentarze

  • Jestescie wspanialymi Polakami i patriotami.Bardzo wam dziekuje i pozdrawiam.

Skomentuj

Skip to content