HomeOświataWakacyjny pobyt dzieci i młodzieży w Gdańsku

Wakacyjny pobyt dzieci i młodzieży w Gdańsku

Kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży, uczącej się języka polskiego w prowadzonych przez ZPB ośrodkach nauczania w Nowogródku, Mołodecznie, Smorgoniach oraz Grodnie, na zaproszenie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, spędziła pięć niezapomnianych dni w Gdańsku.

W ramach pobytu dzieci zwiedzali zabytki Gdańska i najważniejsze miejsca związane z najnowszą historią Polski. Dzięki życzliwości dyrektora Muzeum II Wojny Światowej Karola Nawrockiego cała grupa bezpłatnie zwiedziła tę instytucję kultury z kierownikiem Działu Wystaw Bartłomiejem Garbą w charakterze przewodnika.

Młodzi Polacy z Białorusi gościli też w Europejskim Centrum Solidarności, do którego bezpłatny wstęp zapewnił im dyrektor placówki Basil Kerski.

Wśród odwiedzanych przez polską młodzież i dzieci z Białorusi gdańskich atrakcji, nie zabrakło Centrum Nauki Hevelianum, które wywarło na gościach niezapomniane wrażenie zarówno swoimi rozmiarami, jak i mnóstwem znajdujących się w nim intelektualnych atrakcji i ciekawostek.

Będąc nad morzem młodzi Polacy z Białorusi wykorzystali ciepłą słoneczną pogodę, aby poleżeć na plaży, a najodważniejsi – nawet wykąpali się w chłodnym Bałtyku.

Pobyty wakacyjne polskich dzieci z prowadzonych przez ZPB ośrodków nauczania w Gdańsku są wieloletnią tradycją. W latach ubiegłych młodych gości z Białorusi regularnie zapraszał śp. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W tym roku tradycji stało się zadość dzięki gościnności jego następczyni – prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, której zastępca Piotr Borawski przyjął delegację z Białorusi w Urzędzie Miejskim Gdańska.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content