HomeSportReprezentacja ZPB na XIX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych Gdynia 2019 – pierwsze ZŁOTO!

Reprezentacja ZPB na XIX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych Gdynia 2019 – pierwsze ZŁOTO!

Lekkoatletka z Lidy Alesia Gutnik zdobyła pierwszy złoty medal dla reprezentacji Związku Polaków na Białorusi! Nasza zawodniczka, startująca w barwach działającego przy ZPB Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, nie miała sobie równych w biegu na wyczynowym dystansie 5 kilometrów!

Reprezentacja sportowców z ZPB na XIX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych Gdynia 2019

Bieg na 5 kilometrów kobiet był jednym z pierwszych startów tegorocznych Letnich Igrzysk Polonijnych.

Finiszuje lekkoatletka z Lidy Alesia Gutnik

Reprezentantka PKS „Sokół” z Lidy Alesia Gutnik na najwyższym stopniu podium po zwycięskim biegu na 5 kilometrów

Reprezentantka „Sokoła” z Lidy przyjechała do Gdyni w składzie 85-osobowej reprezentacji sportowców należących do ZPB. W Igrzyskach biorą udział nasi zawodnicy z Grodna, Lidy, Brześcia Wołkowyska, Mińska i mniejszych miejscowości.

Reprezentacja ZPB w inaugurującym Igrzyska przemarszu ulicami Gdyni

W ciągu najbliższego tygodnia będą oni rywalizować w 22 dyscyplinach sportowych z ponad tysiącem  rodaków, reprezentujących polskie społeczności  z 27 krajów świata.

Przypomnijmy, że reprezentacja ZPB na Igrzyskach Polonijnych tradycyjnie jest zaliczana do grona drużynowych faworytów tego prestiżowego wydarzenia sportowego organizowanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Na poprzednich Letnich Igrzyskach Polonijnych, które odbyły się w 2017 roku w Toruniu, nasi zawodnicy wywalczyli Puchar za III miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej, a dwa lata wcześniej – na Igrzyskach rozgrywanych na Śląsku – triumfowali, stając na najwyższym stopniu drużynowego podium i wyprzedzając reprezentacje Polaków ze wszystkich krajów świata!

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im zdobycia, jak największej liczby trofeów sportowych różnej wartości!

 Znadniemna.pl, zdjęcia Facebook.com

Najnowsze komentarze

  • Brawo

Skomentuj

Skip to content