HomeKulturaWarsztaty muzyczne z Janem Pospieszalskim w Iwieńcu

Warsztaty muzyczne z Janem Pospieszalskim w Iwieńcu

W parafii franciszkańskiej w Iwieńcu pod Mińskiem rozpoczęły się warsztaty muzyczne dla katolickiej młodzieży z całej Białorusi. Spotkanie muzyczne już po raz 17. prowadzi Jan Pospieszalski wraz z grupą polskich muzyków i dyrygentów.

Warsztaty muzyczne z Janem Pospieszalskim, fot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Na warsztaty muzyczne przybyło około 200 młodych ludzi między innymi z Mińska, Witebska i Grodna. Jan Pospieszalski powiedział Polskiemu Radiu, że takie spotkania religijne kształtują młodzież. – Codziennym elementem naszej pracy, ale też takiego posługiwania jest wspólna msza święta z oprawą muzyczną, którą przygotowujemy cały dzień. To naprawdę robi wrażenie. To widać, że z troską o ten kult boży można porywać ich serca i apelować do ich wnętrz – powiedział Pospieszalski.

Muzyk podkreślił, że młodzi ludzie wyjeżdżają z warsztatów nie tylko z nowym repertuarem, ale również ze świadomością, iż troska o kult boży jest świadectwem ich wiary. – Zaangażowanie młodych ludzi w to, żeby w sposób piękny wyrażać chwałę Boga jest ogromną pomocą ewangelizacyjną i ma wielkie działanie jako świadectwo wiary – dodał Pospieszalski.

Muzyk podziękował polskiemu Senatowi za wsparcie udzielane warsztatom muzycznym. Dzięki temu do Iwieńca – niewielkiego miasteczka położonego przed wojną na rubieżach II Rzeczpospolitej – przyjeżdżają z Polski instruktorzy zaopatrzeni w dobry sprzęt muzyczny.

Znadniemna.pl za Polskieradio.pl

Najnowsze komentarze

  • znów będzie białorutenizował polskie pieśni religijne ?

Skomentuj

Skip to content